House of Night
Ела и ти в Дома на Нощта! Регистрацията трае най-много две минути, а след това имате пълен достъп до всяка тема в сайта. Така две минутки ти осигуряват всичко - терен за роулплей, лично творчество, а и какво ли още не. Присъедини се!

House of Night

Добре дошли в Мрака, деца на Никс! Нека Нощта бъде вашият спътник в новия ви живот!

ИндексPortalCalendarВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход

Share | 

Ритуал на Самхайн, 31. 10.

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Нериса Дънстън
Админ,Лидерка на Дъщерите и Синовете на Мрака,Трети курс,Подготвяна за Висша Жрица,Пет елемента
Админ,Лидерка на Дъщерите и Синовете на Мрака,Трети курс,Подготвяна за Висша Жрица,Пет елемента

Брой мнения : 156

ПисанеЗаглавие: Ритуал на Самхайн, 31. 10.   Нед Окт 31, 2010 10:16 pm

Пристъпвах грациозно към кръга от елементите, усмихвайки се на всички.
Вместо обичайната черна рокля и небрежно пусната права коса, този път носех червена рокля, а косата ми бе направена на едри вълни, спускаща се свободно по раменета и кръста. Врата ми се украсяваше от огърлицата на Дъщерите на Мрака, но моята бе заобиколена от малки червени скъпоценни камъни.
Когато застанах в центъра на кръга започнах да говоря, а мекия ми, но властен глас се разнесе из цялата зала.
- Днес е денят на Самхайн. Тази нощ ние почитаме не само богинята, но и нашите предци. Древните са вярвали, че този ден те могат да бъдат с починалите си близки, защото двата свята почти са се сливали и са ставали като едно цяло. - спрях за момент, за да почувствам думите, които идваха от сърцето ми. - Нека заедно празнуваме, нека почетем вампирите, които са съществували преди нас. - след речта започнах да обикалям около кръга с грациозни танцови стъпки и да призовавам елементите един по един, започвайки с Въздуха, който представяше Тейон. С плавно движение запалих жълтата свещ и фитила мигновено пламна.
- Въздух, тих и спокоен,
ти ни даваш хлад и ни носиш топлина,
когато имаме нужда от теб.
В името на Никс, призовавам те в този кръг!
Усетих как ни обгърна приятен вятър, който нежно погали лицата ни, затова лека усмивка се появи на лицето ми.
Запътих се към Рукс, която представяше огъня. Усмихнах ѝ се широко и запалих червената свещ, която тя държеше. Фитилът пламна и разпръсна горещина около нас.
- Огън,буен и непокорен,
ти ни подкрепяш и в най - тежките ни мигове
и ни закриляш винаги.
В този момент усетих как ни обгърна горещ полъх и започнах да чувам пукането на огън в камината. Искаше ми се да остана и да се насладя на това, но вместо да направя така аз продължих с призоваването на следващия елемент - Водата, която представяше Юна. Усмихнах се широко, защото много се радвах да я видя. Запалих синята свещ, която държеше тя и започнах да призовавам елемента.
- Вода, гладка и прощаваща,
ти отмиваш мъката ни,
както вълните отмиват пясъка от бисерите.
В този момент нежен морски бриз ни обгърна, усетих аромата на морска вода и чух плясъка на вълни, разбиващи се в скали.
Запътих се към Ева, която представяше Земята. Това момиче не спираше да ме удивлява.
Пропъдих тези мисли и запалих зелената свещ, която тя държеше.
- Земя, лоялна и всепрощаваща,
ти ни помагаш с вседокосващата си магия
и прощаваш грешките ни.
Нежния аромат на прясно окосена трева ме обгърна и усетих мека трева под краката си.
Добре, това щеше да бъде черешката на тортата.
Върнах се в центъра на кръга и взех ливата горяща свещ от масата на богинята. Тя гореше дори по - силно от свещта на огъня, която бе в Рукс.
- Дух, див и свободен!
За всеки от нас си различен,
но въпреки това живееш в сърцата ни.
В този момент почувствах собствената си душа.
Видях сребристата нишка, която свързваше кръга ни с по - голяма сила от всякога. Прехапах устни, за да не се засмея от радост и се запътих към масата, взимайки бокала с виното. Отново започнах да обикалям кръга, давайки на всеки да отпие глътка от виното, което бе примесено с кръв.
- Бъди благословена. - казвах на всяко от момичетата, а те ми отвръщаха със същото.
Отново застанах по средата на кръга и последна отпих от виното, а след това го оставих на масата.
- Обредът е завършен. - след като казах това момичетата се разпръснаха, а след тях излязох и аз.

Baptised with a perfect name
The doubting one by heart
Alone without himself

War between him and the day
Need someone to blame
In the end, little he can do alone

You believe but what you see
You receive but what you give

Caress the one, the Never-Fading rain in your heart
- the tears of snow-white sorrow
Caress the one, the hiding amaranth
In a land of the daybreak
Върнете се в началото Go down
http://fantasticworldrp.vampire-legend.com/forum.htm
Юна-Кейтлин
Админ,Глобал. мод.,Дъщеря на Водата,Трети курс
Админ,Глобал. мод.,Дъщеря на Водата,Трети курс

Брой мнения : 120

ПисанеЗаглавие: Re: Ритуал на Самхайн, 31. 10.   Сря Яну 26, 2011 7:20 pm

Влязох в Храма малко преди ритуалът да започне. Бях облечена в дълга черна рокля. Имах далеч повече самочувствие от колкото при първия ми ритуал. Поздравих се с Неси, Рукс и Тейон. Застанах на мястото си и изчаках ритуалът да започне. Музиката зазвуча и Неси започна да говори и да се движи около кръга с плавни и грациозни движения. Първо отиде при Teй и запали свещта на Въздуха. След това дойде пред мен. Усмихнах й се топло, а тя ми отвърна.
-Вода, гладка и прощаваща,
ти отмиваш мъката ни,
както вълните отмиват пясъка от бисерите.
Запали свещта, която държах и почувствах аромата на море и морския бриз, както и хладта, която усещаш когато влезеш в морето. След това Нери запали свещите на Огъня, Земята и Духа. Изпрати Елементите и съобщи за края на ритуала.
Неси се представи чудесно на ритуала. Тя е истинска жрица-беше единственото, което си повтарях. Движенията й бяха грациозни като на котка. Усмихнах се топло когато Роуз завърши ритуала. Отидох при нея и я потупах приятелски по рамото и я поздравих:
-Беше чудесна!-казах и я прегърнах.
Тя също ми отвърна с усмивка. Но ми беше някак си скучничко...Какво ли можем да правим сега?
-Е...какво ще правим, приятели?-попитах с леко идиотска усмивка, на която всички се засмяха.-Какво?-попитах неусъзнавайки как изглежда усмивката ми.
След като ми поясниха се засмях леко и отново се върнах на въпроса си. Започнах да обмислям. Но нищо не ми дойде на ум. Помня веднъж си бяхме направили...парти с Майк, Мейс, Рукс...Защо не пак?
-Ей...какво ще кажете да си направим парти? Но малко по-късно, защото имам да свърша нещо...-предложих развълнувано.
Зачаках отговорите на другите..

Milk, Milk, Milkyway

Almost Paradise achimboda deo nunbusin
Nal hyanghan neoui sarangi onsesang da gajindeutae
Taeyeon
Дъщеря на Въздуха,Трети курс
Дъщеря на Въздуха,Трети курс

Брой мнения : 4
Местожителство : Тяншан , Северна Кореа

ПисанеЗаглавие: Re: Ритуал на Самхайн, 31. 10.   Сря Яну 26, 2011 8:32 pm

Ритуалът беше смайващ ! Гордо влязох в залата , като леко бях прихванала роклята си за единия й край. Роклята беше в комплект с една касинка с черна роза , но ми изглеждаше малко смешно и затова откъснах розичката и буквално я бучнах в косата си. Седнах на един стол с кадифена червена подплата и зачаках ритуалът да започне. Когато Неси влезе пригладих косата си в знак на скромност и уважение.
Нериса се приближи към мен и в миг запали жълтата свещ. Изведнъж помислих , че жълтото ми е любим цвят , но всъщност никак не беше така – като един почитащ дарбата си вампир , естествено обожавах кърваво сенчесто червено.
При обреда с виното отпих повече , защото жаждата ми за кръв беше горе-долу неутолима ( не, че в последните дни не изсмуках до последната капка кръв вените на едно момче , но все пак ... ). Веднага разпознах пивото , сипано в бокала – беше „Бордо” от 1982 година ! Вкусът му бе лек , плътен и сладникав. За момент се вгледах в изящно изваяната статуетка на нашата предводителка Никс.
Накрая всички излязохме да се поздравим за доброто представяне. На Юна , която представяше водата и хрумна идеята отново да си направим парти в тесен приятелски кръг.
-Бройте ме ! – извиках с усмивка на лице аз.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Ритуал на Самхайн, 31. 10.   

Ритуал на Самхайн, 31. 10.
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1